„Epitafium dla Agnieszki” – zaproszenie.

ŚP Agnieszka Kloczginęła w wielkiej lawinie pod Annapurną w Himalajach. Aktywna członkini bytomskiego PTTK, od 3 lat przewodniczka górska i przewodniczka po Bytomiu oraz członkini BTKK „Catena” Bytom.

Kapituła organizacyjna uroczystości „Epitafium dla Agnieszki” zaprasza w dniu 12 września na Okrąglicę w Beskidzie Żywieckim, gdzie odbędzie się Msza Św. oraz odsłonięcie i poświecenie tablicy pamiątkowej dla śp. Agnieszki. Uroczystość odbędzie się w Kaplicy Matki Boskiej Opiekunki Turystów na Okrąglicy o godz. 12.00. Wyjazd autokaru nastąpi z bytomskiego dworca autobusowego o godz. 7.00. Przejazd do Sidziny Wielkiej Polany i piesze przejście szlakiem turystycznym pod schronisko na Hali Krupowej – czas przejścia 1.30 . Po uroczystości, powrót tym samym szlakiem. W drodze powrotnej zatrzymamy się w Wadowicach i będzie możliwość (dla chętnych) zwiedzenia Domu Rodzinnego Karola Wojtyły, naszego wspaniałego św. Jana Pawła II. Koszt uczestnictwa w uroczystościach – 40 zł, zwiedzanie Domu Rodzinnego JP II 15 zł normalny i 8 zł ulgowy. Zapisy przyjmowane są w biurze zarządu Oddziału przy ul. Kościelnej 2, we wtorki i czwartki od 13.00 – 16.30. Nr tel. (32) 797-46-07.
Kapitułę tworzą członkowie:
Zarządu Oddziału PTTK w Bytomiu,
Klub Turystyki Górskiej i Krajoznawstwa „Grań” PTTK Bytom,
Koło Przewodników Turystycznych im A. Mizi PTTK Bytom,
więc serdecznie zapraszamy wszystkich członków tych organizacji oraz pozostałe chętne osoby, do udziału w tym spotkaniu, bez względu na to, czy ktoś znał śp. Agnieszkę, czy nie. Może warto Ją poznać w tym dniu i zapamiętać ten dzień patrząc z Okrąglicy na majestat Babiej Góry i piękno gór.

Przewodniczący Kapituły – Eugeniusz Gnacik
PS. Akcentuję, że to jedyny taki dzień w historii ludzkości, więc może inne sprawy można odłożyć na troszkę później, aby uczestniczyć w wyjątkowym dniu!

Reklamy