Powitanie Jesieni” w Pawełkach- 2015

W dniach 16-18.10.2015 r. wraz z zaproszonymi kolegami z innych klubów kolarskich /Bielska – Białej, Katowic, Opola, Siemianowic/ uczestniczyliśmy w Rajdzie rowerowym „Powitanie Jesieni 2015” w Pawełkach koło Lublińca.

W piątek w godzinach wieczornych Prezes „Cateny”, Zenon Kaszowicz powitał wszystkich najpierw słownie, a potem ciastem i winem, omówił cele rajdu, trasę i miejsca, które odwiedzimy w sobotę. Głównym zadaniem na sobotę będzie „polowanie na rezerwaty” jak określił to Prezes.
W sobotę rano wyruszyliśmy o godzinie 9.00 bo trasa była dość długa, a pogoda niepewna. Przez Molną ruszyliśmy do miejscowości Przystajń a następnie do Kłobucku, gdzie zwiedziliśmy główny zabytek tego miasta Kościół świętych Marcina i Małgorzaty. Następnie przez Truskolasy, Kuleje dojechaliśmy do miejscowości Łebki. W tym dniu udało się zlokalizować 4 Rezerwaty Przyrody – chociaż nie bez trudu. Po przejechaniu 93 km, odpoczynku i kąpieli spotkaliśmy się na świetlica, gdzie przygotowany był poczęstunek, grilowane kiełbasy, krupnioki, pasztety, salcesony, ogórki, ciasta i oczywiście napoje rozweselające. Przy wspólnych konkursach przygotowanych przez organizatorów, muzyce i tańcach bawiliśmy się do późnych godzin wieczornych. Zabawa przebiegała w miłej i sympatycznej atmosferze. W niedziele rano przyszła pora pożegnań i każdy z uczestników wyruszył w drogę powrotną do domu.

Do zobaczenia za rok!!

Poniżej kilka zdjęć z imprezy.

https://app.box.com/s/c48yt74rdld4uel63r22mxdtmu99h5cp

Reklamy