Pielgrzymka na Górę Świętej Anny

Nawigacja na Górę

https://i1.wp.com/wf1.xcdn.pl/files/16/05/14/246384_GFP6_IMG_1095_4.jpg

Ośmiu  kolarzy z „Cateny” Bytom w dnich 13-15.05.2016 uczestniczyło w pielgrzymce rowerowej. Poniżej treść artykułu oraz galeria zdjęć jaka ukazała się w Gościu Opolskim.

galeria zdjęć:

http://opole.gosc.pl/gal/pokaz/3156263.Jedenasta-Pielgrzymka-Rowerowa/7#gt

oraz zdjęcia przesłane przez Heńka M.

https://goo.gl/photos/rAAqHaSEFworjz9k9

Ponad tysiąc rowerzystów na jedenastej pielgrzymce rowerowej do św. Anny.

– Wielu z Was z pewnością jest zadowolonych, że kolejny raz znowu udało się przyjechać i „zaliczyć” znowu tę trasę na górę – witał rowerzystów na Górze Świętej Anny o. Błażej Kurowski, gwardian klasztoru i kustosz sanktuarium św. Anny Samotrzeciej.

Na XI Diecezjalną Pielgrzymkę Rowerową na Górze Świętej Anny organizowaną przez diecezjalne radio „Doxa” przyjechało ponad tysiąc rowerzystów z diecezji gliwickiej, archidiecezji katowickiej i wrocławskiej oraz oczywiście z diecezji opolskiej. Kluby rowerowe doskonale zorganizowane i  wyekwipowane, rodziny oraz rowerzyści samotni. Ostatnie setki metrów najbardziej stromego podjazdu od strony Leśnicy niektórzy pokonywali na piechotę. Nie ma się czemu dziwić!

– Kiedy byłem chłopakiem, młodzieńcem, co rok jeździłem rowerem na Górę Świętej Anny. Promem przez Odrę do Zdzieszowic, a potem 45 minut na Górę. Dopiero wtedy – jadąc rowerem – widziałem całe piękno moich rodzinnych stron. Tego się nie zauważyć jadąc samochodem – mówił w czasie kazania do pielgrzymów bp Rudolf Pierskała, który przewodniczył Mszy św. odprawionej w bazylice annogórskiej. Rowerzyści ledwo zmieścili się w bazylice i na Rajskim Placu.

Koncelebrował ks. Krzysztof Faber, dyrektor „Doxy” oraz inicjator pielgrzymki rowerowej. – Na pierwszą pielgrzymkę przyjechało sto osób. To jest rzeczywiście pielgrzymka „rozwojowa”. Mamy nadzieję, że kiedyś uda się także namówić księdza biskupa Rudolfa, który ma aż trzy rowery, że wybierze się z Opola rowerem na naszą pielgrzymkę – mówił ks. K. Faber dziękując zespołowi radia za zaangażowanie w organizację pielgrzymki.

– Rowerzysta potrzebuje dobrej nawigacji, żeby nie zbłądzić. Wszyscy codziennie stajemy przed wieloma wyborami: w małżeństwie, w rodzinie, w pracy. Wybrać dobrze, po Bożemu! Zgodnie z przykazaniami Bożymi, zgodnie z dzisiejszym słowem Pana Jezusa, który powiedział: moje przykazanie jest takie abyście się wzajemnie miłowali – mówił w kazaniu biskup Pierskała, który zachęcił uczestników do zyskiwania odpustu Roku Miłosierdzia w duchu do jakiego zachęca papież Franciszek: budząc w sobie głębokie pragnienie nawrócenia.

Po Mszy św. przy Domu Pielgrzyma odbył się piknik rowerowy: konkursy, zabawy, spotkania z doświadczonymi rowerzystami a także z policjantami.

Reklamy