Turystyka Łączy Pokolenia – Rok Krajoznawstwa Polskiego

Koleżanki, Koledzy

Trwa w Polskim Towarzystwie Turystyczno – Krajoznawczym

ROK KRAJOZNAWSTWA POLSKIEGO.

Zachęcamy do zainteresowania warsztatami i konferencją działaczy oddziału, a także nauczycieli współpracujących z Oddziałem ( i innych).

  1. Warsztaty „Krajoznawstwo 2.0 – nowoczesny wymiar poznawania”

Celem warsztatów jest prezentacja nowoczesnych technologii oraz form działania, których zastosowanie wzmocni kompetencje uczestników w pracy krajoznawczej z różnymi pokoleniami turystów.

Miejsce i termin: Sandomierz 23-25.09.2016 r.

http://www.tlp.pttk.pl/Warsztaty-Krajoznawstwo-2.0

Termin zgłaszania- 31 lipca 2016 r.

  1. Konferencja popularnonaukowa „Współczesne oblicza krajoznawstwa”

Przekazywanie wiedzy krajoznawczej, zarówno tej historycznej, jak i współczesnej, może, a nawet powinno być wykorzystane nie tylko do budowania tożsamości (lokalnej, regionalne czy narodowej), ale także do wzmocnienia więzi między różnymi pokoleniami turystów-krajoznawców. Wydaje się więc, że niezbędnym jest podjęcie dyskusji nad określeniem współczesnego oblicza i roli krajoznawstwa, szczególnie w kontekście dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości (nowe technologie) oraz zmian przestrzennych i organizacyjnych.

Miejsce i termin:  Kazimierz Dolny 5-7.10.2016

http://www.tlp.pttk.pl/Konferencja-Wspolczesne-oblicza-krajoznawstwa

Termin zgłaszania- 31 lipca 2016 r.

  1. Międzypokoleniowa Sztafeta Turystyczna

Ruszyły zapisy do trzeciej edycji Międzypokoleniowej Sztafety Turystycznej, która w 2016 roku odbędzie się 24 września.  Karta zgłoszenia, plakat

http://www.tlp.pttk.pl/Miedzypokoleniowa-sztafeta-turystyczna-2016

Termin zgłaszania – do 10 września, ale tylko pierwsze 10000 osób otrzyma certyfikaty i odblaski.

  1. Konkurs na najlepsza pracę licencjacka i magisterska z zakresu krajoznawstwa

http://www.kkraj.pttk.pl/110lat/konprdypl-reg.pdf

  1. Konkurs Turystyczna Rodzinka

Trwają zapisy rodzin, chcących wziąć udział w 6.edycji Ogólnopolskiego Konkursu Turystyczna Rodzinka.  Zachęcamy Was do informowania o tym konkursie na oddziałowych rajdach, zlotach, złazach, w których biorą udział rodziny.

http://www.rodzina.pttk.pl/Konkurs-Turystyczna-rodzinka-2016

Zachęcam do udostępnienia informacji Kołom i Klubom działającym przy Waszym Oddziale PTTK, a także zamieszczenia  ich na Waszym FB czy stronie internetowej.

— Jolanta Śledzińska sekretarz ZG PTTK ds. promocji i kontaktów zewnętrznych tel.: +48 22 826 01 56 mobile: +48 604 221 377 mail: jolanta.sledzinska@pttk.pl www.pttk.pl www.rodzina.pttk.pl www.narowerze.pttk.pl www.turystykadlawszystkich.pl

Reklamy