Sprawozdanie z Jubileuszu 55 lecia

 zdjęcia – https://goo.gl/photos/qAjzf2ZLTrvjm66D6

           Jubileusz 55 – lecia Bytomskiego Turystycznego  Klubu Kolarskiego „Catena”

obchodziliśmy w dniu 11.03.2017. Dzięki uprzejmości GKS „Czarni” Bytom uroczystość jubileuszowa odbyła się w hali sportowej „Czarnych”, która w tym dniu zmieniła swoje przeznaczenie dla potrzeb turystów – kolarzy,  została pięknie udekorowana na przyjęcie gości. Po zarejestrowaniu się w recepcji i odebraniu jubileuszowych gadżetów można było zwiedzić przygotowaną wystawę pamiątek turystycznych. Trzeba zaznaczyć, że było ich bardzo dużo i bardzo wartościowych. Swoją obecnością zaszczyciło nas wielu wspaniałych ludzi i to nie tylko związanych z kolarstwem i turystyką. Na Jubileuszu obecni byli m.in.

Pani Halina Bieda – Radna Sejmiku Śląskiego w Katowicach, Pan Damian Bartyla – Prezydent Miasta Bytomia, Pan Edward Kutyła – członek Zarządu Głównego PTTK, Honorowy członek PTTK , Pan Marian Kotarski – Wiceprzewodniczący Komisji Turystyki Kolarskiej ZG PTTK, Prezes Klubu Kolarskiego  M2 z Myszkowa,  Pan Stanisław Karuga  – Wiceprzewodniczący Komisji Turystyki Kolarskiej ZG PTTK, Wiceprezydent UECT / Europejskiego Związku Turystyki Rowerowej /  Pani Małgorzata Janota – Prezes O/PTTK Bytom, Pan Stanisław Radomski  – członek Honorowy Klubu, Honorowy członek PTTK ,Honorowy Przewodniczący Regionalnej Rady Turystyki Kolarskiej w Katowicach. Pan Józef Kuźnicki – Prezes O/ PTSM Katowice, Pan Zygmunt Bracławi  – Wiceprezes O/PTSM Katowice, Honorowy członek PTTK

      Obecni byli Prezesi z zaprzyjaźnionych Klubów Kolarskich z Katowic, Tarnowskich Gór, Gliwic, Myszkowa, członkowie Honorowi „Cateny”, sympatycy, członkowie „Cateny” na czele z Zarządem Klubu. Byli również przedstawiciele Firm AJ Partners, Glimarpol, Sponsor Plus, które wspomogły nas finansowo oraz przedstawiciel Tygodnika „Życie Bytomskie” naszego patrona medialnego. O godzinie 11.00 rozpoczęto Nasz Jubileusz. Po powitaniu gości Prezes Klubu Zenon Kaszowicz przedstawił, krótki referat o historii, dorobku i osiągnięciach „Cateny” w minionym okresie. Prezes podkreślił, że nasza uroczystość jest okazją do podsumowań i wspomnień, które  Jubileusz przywołuje. Podkreślił , że Wszyscy tu obecni i Ci, których już nie ma z nami, są cząstką historii Bytomskiego Turystycznego Klubu Kolarskiego „Catena”. Klub jest również cząstką każdego z nas, skrawkiem naszego życia, który nas łączy we wspólnej pasji poznawania naszego Regionu, Kraju, wspólnego spędzania czasu. Prezes podkreślił, że Wszyscy tu obecni stanowimy największą wartość „Cateny” i dajmy świadectwo, że „Catena” cały czas tętni życiem, działa z pasją i zaangażowaniem.

Po referacie przystąpiono  do wręczenia odznaczeń i wyróżnień dla Członków „Cateny”, którzy w sposób szczególny byli i są zaangażowani w działalność organizacyjną. Wyróżnienia otrzymali:

SREBRNA ODZNAKA HONOROWA  ZA  ZASŁUGI  DLA WOJ.ŚLĄSKIEGO – Zenon Kaszowicz, Tadeusz Piekarz i Ryszard Kapczyński, SREBRNA ODZNAKA HONOROWA PTTK Jerzy Nowak ze Strzyżowic, BRĄZOWA ODZNAKA HONOROWA PTTK Andrzej Kopiec, ZŁOTA ODZNAKA ZASŁUŻONY W PRACY PTTK WŚRÓD MŁODZIEŻY – Tomasz Blachucik i Leszek Starosielec, ZA ZASŁUGI W TURYSTYCE KOLARSKIEJ W WOJEWÓDZTWIE ŚLĄSKIM –  Barbara Pietryka,  Piotr Kryca, Roman Badura i Piotr Wicher, ŚLĄSKA ODZNAKA HONOROWA : Barbara Pietryka, Eugeniusz Haiski., DYPLOM RADY PREZESÓW WOJ.ŚLĄSKIEGO  :Ewa Łuć, Roman Badura, Piotr Wicher, Piotr Kryca, Jerzy Nowak z Piekar Śl., Marek Kochański i Marian Przybyło, ODZNAKA 25 LAT W PTTK : Ryszard Kapczyński, Andrzej Kopiec, Tomasz Blachucik.

Wszyscy członkowie „Cateny” otrzymali również pamiątkowe dyplomy 55 – lecia.

Po wręczeniu odznaczeń i wyróżnień zaczęto składać życzenia i listy gratulacyjne. Głos zabrał m.in. Prezydent Miasta Damian Bartyla, który złożył serdeczne gratulacje na ręce Pana Prezesa, oraz pamiątkowy dyplom i okolicznościowy prezent. Został również odczytany list gratulacyjny, który przesłał  Prezes Zarządu Głównego PTTK Pana Roman Bargieł. Po zakończeniu części oficjalnej dwóch uczestników stowarzyszenia Niniwa Team – oblata ojca Tomasza Maniury, przedstawiło referat i opowiedziało o wyprawie, którą odbyli w 2016 roku „Dookoła Morza Czarnego”. Referat cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem i został wysłuchany z uwagą.

            Po części oficjalnej Prezydent Miasta Damian Bartyla pokroił tort, który był przygotowany specjalnie na Jubileusz. Wzniesiono toast symboliczną lampką szampana i odśpiewano „Sto lat”. Następnie zaproszono Wszystkich na poczęstunek i ciepły żurek.

Cała impreza przebiegała we wspaniałej atmosferze i w ocenie gości była przygotowana w sposób rzetelny i profesjonalny.

 

Reklamy