Zlot – Boszkowo

 Ponad pięciuset czterdziestu cyklistów z całej Polski, w tym 15 kolarzy BTKK „Catena” uczestniczyło w Ogólnopolskim Szkoleniowym Zlocie Przodowników Turystyki Kolarskiej PTTK z metą w Boszkowie koło Leszna. Impreza trwała od 25.05.2018 – 3.06.2018. Podczas Zloty zwiedziliśmy główne i ważniejsze miejscowości w okolicach zakwaterowania, a były to: miasta Leszno,Wschowa,Włoszakowice, Rydzyna, Śmigiel, Kościan, Przemęt oraz inne miejscowości, w których gospodarze zaprezentowali ciekawe walory przyrodnicze i turystyczne. W zależności od indywidualnych możliwości pokonywaliśmy trasy od 50 do 95 km. Podczas Zlotu, niektórzy członkowie „Cateny” mieli również okazje do powiększenia swojej kolekcji odznak krajoznawczych i turystycznych. Organizatorzy przygotowali szereg dodatkowych atrakcji i wycieczek.

Organizatorem był Oddział PTTK Kościan na zlecenie Komisji Turystyki Kolarskiej ZG PTTK. Komandorem zlotu był Tadeusz Krzyżanowski a pomagało 20 osób z zespołu organizacyjnego. Niektórym uczestnikom „Cateny” tydzień jazdy nie wystarczył i po zakończeniu Zlotu trzy osoby odbyły czterodniową wycieczkę po Poznaniu zwiedzając obiekty do odznaki krajoznawczej Polski.

Serdecznie dziękujemy organizatorom za przygotowanie wspaniałych tras i trud włożony w organizacje imprezy. Zdjęcia z imprezy poniżej:

Zdjęcia ze zlotu oraz film nakręcony przez miejscową TV z otwarcia imprezy poniżej:

http://zlot.wertuj.pl/index.php?show=galeria

Reklamy